PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32921}

Entropia

Entropy
6,9 517
ocen
6,9 10 1 517
Entropia
powrót do forum filmu Entropia

Entropia

użytkownik usunięty

Ktoś może podać definicję słowa entropia, która pojawia się na samym początku filmu???

Pojęcie entropia łączy się bezpośrednio z II zasadą termodynamiki i strzałkami czasu. Rosnąca entropia to przechodzenie obiektów ze stanów wysoko uporządkowanych do coraz bardziej nieuporządkowanych. Ogólnie bezład.

Ps. tylko nie wiem w jakim kontekście w filmie bo nie widziałam.

mimo wszystko...właśnie. proszę ja ciebie bardzo. mam nadzieję że trochę pomogłam.

j.

użytkownik usunięty
diacetylomorfina

Wiem, że w filmie definicja entropii odbiegała nieco od tej encyklopedycznej. Nie pamiętam już dokładnie, ale było to coś w rodzaju dążenia człowieka do chaosu, czy gmatwania sytuacji.
Chyba trzeba poczekać aż znowu wyemitują film żeby się tego dokładnie dowiedzieć :)

ocenił(a) film na 10

mam ten film nagrany, za tydzień bede na starym mieszkaniu, odpale filmik i Ci napisze ;)

ocenił(a) film na 4
Aff

Niestety... ja poleciałem na ten tytuł i głęboko się zawiodłem. Widocznie nie dopatrzyłem gatunku (teraz to widzę - melodramat) i napaliłem się na jakiś - sam nie wiem - psychodeliczny thriller/dramat o głębokim, egzystencjalnym sensie. Ubolewam, bo tytuł, jak i zjawisko samo w sobie, niezwykle ciekawe, inspirujące metafizycznie, intrygujące, ale twórca z tego oryginalnego konceptu Clausiusa nijak nie potrafi wysnuć czegoś ciekawego i nieordynarnego w sensie - nietuzinkowego. Dlatego efekt jest dość cienki i błahy, jak kino familijno-propagandowe o właściwościach pro-prokreacyjnych, które negują spontaniczność i romantyzm międzyludzkich relacji zwanych miłością. Banał, frazes i sztampa niestety.
W mojej opinii ta produkcja, jak mało która, zasługuje na 4 (dla mnie to było stricte "poniżej oczekiwań"). Na pochwałę zasługuje Kelly MacDonald i kot (dopóki nie przemówił - choć efekty ok!) oraz muzyka - bardzo przyjemna i dziwnie nieprzystająca do prostackiej treści.

P.S.
W tym obrazie twórca starał się chyba zawrzeć pewne refleksje n/t entropii, którą stosuje się w znanej skądinąd teorii informacji http://pl.wikipedia.org/wiki/Entropia_(teoria_informacji)
Kurcze - szkoda, że tak płodna teoria o szerokim zastosowaniu, została tak kiepsko potraktowana. Przecież taki tytuł mógłby śmiało sygnować dzieło rangi Pulp Fiction, Fight Club, czy choćby Snatch, a tu proszę - melodramat i to jeszcze w stylu nihil novi.

ocenił(a) film na 9

Entropy:
... the inexorable tendency of the universe and any isolated system in it, to slide toward a state of increasing disorder.


... niepowstrzymane dążenie wszechświata i każdego układu w jego obrębie, ku postępującemu nieładowi


(wersja filmowa, tłumaczenie oryginalne - deweloperskie)

użytkownik usunięty
prymus

Dzięki! Właśnie o to chodziło. .

ocenił(a) film na 9

Krótko - entropia to chaos...

ocenił(a) film na 9

a ktos moze mi powiedziec co to qrwa znaczy sex &przemoc?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones